Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Banky asi zdraží hypotéky, jestli projde návrh Fincentra

Společenost Fincentrum podala ministerstvu financí návrh na to, aby banky klienty informovaly o úrokové sazbě při refinancování hypotéky dva měsíce předem. Bankám se to ale nelíbí a kdyby návrh prošel, pravděpodobně by zdražily hypotéky.

Je možné informovat klienty předem například dva měsíce nebo i dříve před změnou úrokové sazby. Toto opatření však může mít negativní dopad na výši úrokové sazby, protože banky musejí tuto úrokovou sazbu fixovat klientům již od doby, kdy klientům sazbu oznámí,“ uvedla šéfka odboru segmentu masových klientů UniCredit Bank Radomíra Papoušková.

Platí sice, že s čím delším předstihem si banky peníze rezervují pro konkrétní klienty, tím jsou pro banku peníze dražší, ale u lhůty dva měsíce oproti jednomu považuji tento argument spíše za účelové odůvodnění kroku, který banky nechtějí učinit,“ odmítá protesty šéf společnosti Hyposervis Milan Roček.

Podle Hypoteční banky jsou stávají podmínky pro klienta výhodné a lidé si nestěžují. „Nemáme žádné signály, že by klienti byli v časové tísni, naopak jsme přesvědčeni, že stávající podmínky jsou klientsky dostatečně vstřícné,“ říká za Hypoteční banku Bohdan Suchánek.

Návrh Fincentrum podalo v pondělí 19. března a žádné vyjádření od ministerstva financí zatím nemá.

Zdroj: Euro

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *