Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Bezbanky.cz: Pozor na letáky slibující oddlužení a půjčky s poplatky předem

14.12.2011

Nedostatek financí před Vánoci láká některé lidi půjčit si peníze za každou cenu. Pozor by si ale měli dávat například na půjčky s poplatkem předem, varuje portál Bezbanky.cz.

Dříve, než si lidé půjčí, měli by si danou firmu prověřit na internetu,“ doporučuje provozovatel portálu bezbanky.cz Aleš Budín. „Transparentnost půjčky lze poznat pouze na základě důkladného pročtení smlouvy. Měli by si dát pozor zejména na fair play podmínky, skryté poplatky, vstupní poplatky za poskytnutí půjčky, případně i schválení půjčky. Dále na penále a pokuty při nesplnění nebo opoždění splátky, které bývají několikanásobně vyšší než samotné RPSN.“

Policie ČR ročně eviduje několik desítek případů lichvářství, i když v posledních třech letech jejich počet významně klesá.

Velký pozor je třeba dát na firmy z letáků, jejichž zisk je založen na tom, že klienti lačnící po levné půjčce zavolají na uvedené telefonní číslo a zaplatí desítky korun za hovorné, které již dnes nemusí začínat číslem devět set. Také je hodně případů, kdy půjčka vůbec není poskytnuta, přestože zájemce složí takzvaný vstupní poplatek,“ varuje Aleš Budín, který se na tuzemském trhu věnuje krátkodobým půjčkám téměř dvacet let.

Zdroj: Tisková zpráva Bezbanky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Bezbanky.cz: Pozor na letáky slibující oddlužení a půjčky s poplatky předem”

 1. Rehy napsal:

  A dejte si pozor i na Bezbanky s.r.o.

  No…

  Nebyla by to špatná společnost, kdyby ovšem záměrně pozapomněla vyplatit exekuci na LV a tudíž pak vesele navyšovala splátku o úroky.
  Z 1.410.000,– Kč dostala za 3 měsíce 1.750.000,– Kč a to jen díky podvodu.
  Nemovitost měla hodnotu 2.800.000,– Kč a půjčka byla v lednu, do konce února se řešila exekuce a když se konečně vymazala pak přišlo měsícové vyřizování hypotéky.
  6% / měsíc udělalo své a plus nějaké pokuta.
  Raději si půjčte menší částku, rozhodně ne vysokou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *