Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Budova Hybernská 1 v centru Prahy prochází přestavbou. Mají zde vzniknout nové kancelářské prostory

Projekt developerské společnosti Eco – Investment, za níž stojí miliardář Milan Fiľo, provádí prostřednictvím firmy Lagerris přestavbu budovy v Hybernské ulici. Celkem by mělo vzniknout 1220 metrů čtverečních kancelářských prostor a obchodů. 

Rekonstrukce budovy Hybernská 1 byla citlivě koncipována tak, aby nenarušila urbanistickou ani historickou hodnotu daného místa. Naší prioritou je primárně zastavit postupné chátrání neoklasicistního objektu v srdci Prahy,“ uvedla mluvčí skupiny Eco – Investment Petra Greksová. „Veškeré dochované historické prvky interiéru budou umělecky restaurovány  a nové detaily budou převážně z kamene, skla a kovu,“ dodává.  Po přestavbě, která by měla být dokončena v září 2020, by měl být zachován pěší průchod mezi ulicemi Hybernská a V Celnici.

Průměrné nájmy prvotřídních kanceláří v centru hlavního města se v současné době pohybují okolo 22,5 euro za metr čtvereční měsíčně. Pronájem kanceláří v Hybernské 1 by měl být ještě o něco dražší. „Přestože projekt svým charakterem a pojením cílí na relativně úzkou a velmi specifickou cílovou skupinu, zájem o tento projekt je vysoký. A to i přes skutečnost, že se základní nájemné pohybuje okolo 26 eur za metr čtvereční měsíčně,“ potvrzuje šéf oddělení kancelářských pronájmů společnosti JLL Štěpán Šatoplet, jehož společnost má pronájem prostor v Hybernské na starosti.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *