Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Buřinka začala nový rok změnou sazebníku. Mění výši poplatků za uzavření smlouvy a vedení účtu

Stavební spořitelna České spořitelny vstoupila do nového roku s upraveným sazebníkem poplatků. Snižuje poplatek za sjednání smlouvy a navyšuje poplatek za vedení účtu.

Stavební spořitelna ČS s platností od 1. 1. 2010 snížila poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření z 1 % z cílové částky na 0,5 % CČ (min. 1500 Kč, max. 7500 Kč). Na druhou stranu však zavedením minimálního poplatku 1500 Kč spořitelna zapříčinila, že skutečnou "50% slevu na poplatku" získají pouze klienti s cílovou částkou 300 000 Kč a vyšší. Naopak klienti s cílovou částkou pod 150 000 Kč nyní zaplatí za uzavření smlouvy více než v loňském roce. Změna výše poplatku za uzavření smlouvy platí i pro stávající klienty, kteří si chtějí změnit výši cílové částky. "Změnu uvítají především klienti, kteří si cílovou částku navyšují v souvislosti s žádostí o poskytnutí úvěru," uvádí SSČS ve své tiskové zprávě.  
 
Novinkou je také pětikorunové navýšení poplatku za vedení smlouvy ve fázi spoření. Za účet s úročením 2 % p.a. klienti nově zaplatí 305 Kč (dříve si SSČS účtovala 300 Kč).

Zdroj: Tisková zpráva Stavební spořitelny České spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Buřinka začala nový rok změnou sazebníku. Mění výši poplatků za uzavření smlouvy a vedení účtu”

  1. poškozený klient napsal:

    Stížnost a upozornění na nekalé praktiky.
    Buřinku už bych si vživotě nezvolila, neustále máme problémy s úhradou splátek,máme v bance trvalý příkaz již 6 let.Peníze odejdou z mého účtu ale v tom binci, co má stavební spořitelna mi za 10 dní po uhrazení volají, že nemám řádnou splátku uhrazenou. Už 2 x mě takto poškodili,tím, že to nahlásili do centrálního registru neplatičů.Informace o neuhrazení splátky ,která ovšem byla zaplacená.To je proti zákonné a trestné. Při žádosti o spotřebiteský úvěr mi byl zamítnut.Úplně k h…. mi bylo potvrzení z mé banky, že peníze odešli včas.v CBCB a LBCB mi tuto skutečnost už nikdo neodpáře.Budu si stěžovat na příslušných místech a žádat potrestání nedbalé úřednice.Nechci slyšet, že za to může počítač. I za tím počítačem sedí člověk, který evidentně nezná svojí práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *