Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Bytová výstavba v USA podle očekávání klesla

Poptávka po bytových domech v USA klesá. Podle odhadu amerického ministerstva obchodu klesl v únoru počet zahájených novostaveb o 5,9%. Nepříznivou statistiku kompenzovala statistika počtu zahájených staveb jednogeneračních domů, které táhnou celkovou výstavbu ze 4 / 5.

Počet zahájených novostaveb klesl v USA o 36 tisíc na 575 tisíc z revidovaného počtu 611 tisíc celoročně přepočtených jednotek. Úřad revidoval předběžný lednový údaj 591 tisíc nahoru. Výsledek nakonec překonal pesimistické předpovědi. Průměrné analytické odhady čekali pokles výstavby z předběžných 591 tisíc na 565 tisíc jednotek. Ve stejném období před rokem bylo v době recese začalo jen 574 tisíc novostaveb. V meziročním srovnání jde o kosmetický 0,2% nárůst a téměř stagnaci.

Nepříznivou statistiku kompenzovala statistika počtu zahájených staveb jednogeneračních domů, které táhnou celkovou výstavbu ze 4 / 5, ktorézaznamenali jen mírný 0,6% pokles z revidovaných 502 tisíc na 499 tisíc jednotek. Meziroční ukazatel roste o solidních 39,8%.

Zdroj: Investujeme.sk

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *