Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Byty v Praze jsou drahé. Češi kupují apartmány u moře

Češi investují stále častěji do nemovitostí u moře či v Alpách. Mnohdy vyjdou levněji než byty v Praze a výnosnost je zhruba stejná. Prodeje zahraničních nemovitostí vzrostly meziročně až o desítky procent. Vyplývá to z průzkumu MF DNES.

Mezi nejoblíbenější patří Charovatsko či Bulharsko. „Bulharsko je zpět mezi oblíbenými destinacemi cestování. Přicházejí investoři, protože se tam dá dojet, a navíc je spolu s­ Chorvatskem zemí, kde je relativně bezpečno,“ vysvětluje ředitel realitní společnosti Alexandria Real Martin Pinl. „Zájem o apartmány v Bulharsku se v poslední době zvedl,“ potvrzuje Miroslav Herain, spolumajitel RE/MAX Commercial a RE/MAX Concierge.

Za nový apartmán v bulharském Primorsku zaplatíte 100 tisíc eur (zhruba 2,6 milionu korun). Jinde pořídíte šedesátimetrový byt i levněji, například za tisíc euro za metr čtvereční, tedy za 1,6 milionu korun.

„Jsou i klienti, kteří chtějí byt u­ moře, ale je jim jedno, že budou deset kilometrů dojíždět a nemovitost je ve špatném stavu. V tom případě se dá apartmán v Chorvatsku či Španělsku pořídit už za 50 tisíc eur,“ říká Hana Čmakalová, ředitelka realitní firmy Domus Global.

V ústraní nezůstávají ani lyžařská střediska.Češi rádi lyžují a v Rakousku je dobře nastaven systém správy a dalšího pronájmu nemovitosti,“ vysvětluje jednatel společnosti Rellox Jan Rejch.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *