Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

V centru hlavního města se nachází mnoho nevyužitých nemovitostí

Lidé podílející se na iniciativě Prázdné domy již dva roky sledují situaci v metropoli. V současné době navrhují využití prázdných budov ke krátkodobým pronájmům.

Iniciativa Prázdné domy se nezabývá pouze katalogizací nevyužitých nemovitostí, snaží se také zjistit důvody, proč jsou budovy opuštěné. Mnohdy je tím důvodem nevyjasněný záměr, majitel v tomto případě neví, jak s nemovitostí naložit. Dalším důvodem mohou být například neshody mezi majiteli.

Bohužel se však nejedná pouze o soukromé objekty, mnoho z neobydlených domů je ve vlastnictví obce či státu. Zde však obvykle dochází k prodeji nemovitosti, a ne k hospodaření s ní.

Praha těmto problémům nečelí zdaleka sama, stejná, ne-li horší situace je například v Ústí nad Labem a Děčíně. Co se metropole týče, stav je nejhorší v historickém centru, tedy na Praze 1.

Cestou z problému by mohly být vyšší daně za nevyužívanou nemovitost. Pokud se ale obce nenaučí spravovat svůj nemovitý majetek, tak půjde o dlouhou cestu. Opomíjený je také trh s dočasnými pronájmy.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *