Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Ceny bytů neporostou tak rychle, prodá se jich však méně

Prodeje nových bytů se budou dál propadat a ceny nadále porostou. Nárůst cen už však nebude tak rychlý jako doposud, ale poroste zhruba pětiprocentním tempem. Takhle aspoň vidí vývoj realitního trhu Dušan Kunovský, předseda představenstva Central Group.

Důvod, aby se růst cen zastavil totiž není, alespoň do té doby, kdy se do nabídky nedostane několik velkých bytových projektů pro střední segment. Ty by totiž mohly vytvořit konkurenci na trhu a tlačit ceny dolů.

Bude ale pokračovat trend z minulého roku, že střední třída si nadále bude muset hledat bydlení za Prahou, případně se spokojit s čím dál dražším nájmem. Nadále totiž poroste poptávka po nájemním bydlení těch, kteří nedosáhnou na hypotéku.

Ceny nových bytů se v Praze utrhly v roce 2015 a od té doby raketově narostly o zhruba 60 procent především v důsledku omezené nabídky. Poslední roky totiž nevzniká dostatek nových bytů. V různé fázi přípravy a povolování jich uvízlo asi 90 tisíc, jejichž stavitelé na úřadech podstupují mnohaleté martyrium,“ dodal Kunovský.

Zdroj: Tisková zpráva Central Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *