Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let, realitní trh ožívá

Banky stále snižují úrokové sazby u hypotečních úvěrů, ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let a nadále klesají. To nahrává oživení realitního trhu. Podle údajů Annonce.cz nabídka nemovitostí za první čtvrtletí vzrostla o více než polovinu.

Pořízení nemovitosti právě teď nahrává i další skutečnost. Od příštího roku se mění legislativa a povinnost zaplatit daň z převodu nemovitostí přejde na kupujícího. A nově uzákoněná 4% daň už může koupi domu či bytu slušně prodražit. U bytu za 2 miliony zaplatíte státu 80 000 korun, které dosud můžete použít třeba na vybavení domácnosti,“ vysvětluje expert na reality serveru Annonce.cz Petr Langer.

Od počátku roku registrujeme zřetelný nárůst v nabídce prodeje nemovitostí. Nejvíce se zvýšila u bytů okolo 1 milionu, a to až o 55 %. Inzerce prodeje domů v kategoriích do 2 a do 5 milionů pak za první čtvrtletí vzrostly v průměru o 45 %,“ říká Petr Langer a dodává: „V době kdy cena nemovitostí jde dolů nebo v lepším případě stagnuje a nabídka stále převyšuje poptávku, nemá smysl s prodejem otálet. Opětovný růst cen lze očekávat až v horizontu pěti a více let, nyní ceny spíše stále racionalizují na úroveň cen z roku 2006. Vedle toho to ovlivňuje také zvýšený počet domácností neschopných splácet své finanční závazky.“

Zdroj: Tisková zpráva Annonce

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let, realitní trh ožívá”

  1. Knollová napsal:

    Ceny nemovitostí

    Článek pojednává o tom, že jsou momentálně nějnižší ceny nemovitostí a též hypoteční úrok se pohybuje velmi nízko. Chystáte se i vy koupit byt nebo dům nebo potřebujete znát cenu stávájící nemovitosti? Podívejte se na stránky http://www.odhadonline.cz, určitě tam najdete důležité informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *