Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Ceny nemovitostí rostou i na Šumavě

Ceny realit ve středech metropolí jsou tak vysoké, že se o nich může mnohým Čechům pouze zdát. Proto okolí velkých měst zaznamenalo nárůst poptávky po bydlení, především po rodinných domech. Například na Šumavě stoupá cena bydlení především kvůli nízkému počtu nabídek. 

Šumava, oblíbená turistická destinace, zažívá nárůst ceny nemovitostí. Ceny za čtvereční metr pozemku se mohou hravě vyšplhat nad tři tisíce korun. Ale poptávka výrazně převyšuje nabídku. „Nabídka nemovitostí v centrální části parku je velmi omezená a zájem vysoce převyšuje nabídku,“ vysvětluje spolumajitelka realitní kanceláře specializující se na Šumavu již od roku 1990, Jiřina Müllerová.

Přestože řada politiků, kvůli problémům s kůrovcem, označuje Šumavu za „měsíční krajinu“, a varuje, že se tato oblast postižená kůrovcem bude postupně rozšiřovat, zájem o nemovitosti neklesá. Paradoxně Šumava zaznamenává nárůst popularity jak u turistů, tak u zájemců o koupi nemovitosti.

Developerská firma Vinvest minulý rok v šumavské Kvildě prodala všech 36 apartmánů využila motivy uschlého lesa i v reklamě. Zájemce to ale neodradilo, ceny největších apartmánů (2+kk) se pohybovaly kolem 4 milionů korun.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *