Pátek 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Ceny starších bytů v ČR loni výrazně klesly

Podle údajů Institutu regionálních informací (IRI), který porovnával vývoj cen bytů v ČR za čtvrté čtvrtletí let 2008 a 2009, klesly nabídkové ceny starších bytů průměrně o devět procent. Reálné ceny jsou však mnohem nižší.

Největší procentuální propad zaznamenaly, podle průzkumu, který dělal IRI pro Hospodářské noviny, v Moravskoslezském kraji. V absolutním poklesu vede centrum Prahy, kde u vzorového bytu o rozloze 68 metrů čtverečních klesla cena až o půl milionu. Údaje IRI potvrzují také čísla Asociace realitních kanceláří ČR, která porovnává ceny v průběhu celého roku.

I když na trhu ucelená statistika o reálných cenách nemovitostí, podle odborníků jsou ceny realizovaných prodejů nakonec mnohem nižší. Zejména u starších bytů je rozdíl mezi nabídkovou cenou a realizovanou cenou někdy 10 až 15%.

Zdroj: iHNed

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Ceny starších bytů v ČR loni výrazně klesly”

 1. selskyrozum napsal:

  Nechápu
  No nějak mi uniká proč jsme masírování, že novostavba je nějaká “ HOCH“ a starší byt nicka.Že by opět devepoleři zapracovali na masáži ? Můžu srovnávat bydlel jsem jak ve starší nemovitosti i v panelu a nyní v novostavbě.Žádný rozdíl jsem nepostřehl až na to, že u novostavby slyším jak si soused od dvě patra čistí zuby, což jsem dokonce ani v „paneláku“nezaregistroval.Navíc dopravní oblužnost je u novostaveb příšerná.

 2. developerská napsal:

  masáž
  Nádherný komplement k „Ceny bytů v novostavbách začnou brzy růst“.
  Musí se prostě navodit dojem, že jsou starší byty předražené a u nových je zrovna teď nejvhodnější doba ke koupi. Přičemž situace je podle mého názoru přesně opačná.

  1. Vojtík napsal:

   RE: masáž
   Ona situace přesně opačná není:To by byla,kdyby nákup staršího bytu byl výhodný.
   Dnes se nevyplatí byt nakupovat vůbec.(Dokonce ani pokud máte 100% hotovosti)
   Správné konstatování je,že koupě starého bytu je méně nevýhodná.:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *