Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Češi by při refinancování mohli ušetřit přes 2 miliardy korun

V České republice skončí v příštím roce tříletá či pětiletá fixace hypotéky téměř 45 tisícům klientů. V případě, že by se tito klienti rozhodli refinancovat své hypoteční úvěry, mohli by do pěti let ušetřit více než 2 miliardy korun.

Úspora každého z klientů by byla 82 460 korun za pět let a 36 107 korun během tří let. Uspořili by i na měsíční splátce úvěru, a to ve výši 1 374 korun při fixaci na pět let a o 602 korun při tříleté fixaci.

„Před pěti lety byla průměrná sazba hypotečních úvěrů téměř 5 procent ročně. Dnes se průměrná sazba na trhu pohybuje kolem 2,5 procenta, u Equa bank dokonce při refinancování garantujeme sazbu 1,99 % ročně. Klient tak při refinancování hypotéky ušetří na splátce zhruba pětinu. To se týká až 25 tisíc klientů, kterým končí pětiletá fixace v roce 2015. Dalším 20 tisícům majitelů hypoték skončí v příštím roce tříletá fixace. I ti mohou při refinancování uspořit, neboť před třemi lety se průměrná sazba pohybovala přes 3,5 procenta ročně,” uvedl Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

Zdroj: Tisková zpráva Equa bank

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *