Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Češi dnes dávají přednost koupi před nájmem a centru před satelitem

Nájemné je v dnešní době nižší než dříve, lidé i přesto ve většině případů preferují koupi oproti nájmu. Kupují i mladí do 30 let, kteří nákup bytu berou jako investici.

Polovinu všech kupujících tvoří rodiny s malými dětmi. Nechtějí již bydlet v satelitech, důležitá je pro ně dostupnost s úplnou občanskou vybaveností, která jim v satelitech chybí. Do popředí se tak dnes dostávají i centra měst.

Před krizí byli lidé v České republice při volbě bydlení méně opatrní než je tomu dnes. Nevěří příliš projektům, které ještě nezačaly s výstavbou, a kupují v převážně při samotné výstavbě či po ní. Lidé si také dávají větší pozor na to, co kupují a před konečným nákupem navštíví nemovitost opakovaně.

„Klienti mají technické dotazy, zajímá je dokumentace a často si na prohlídky zvou odborníky. Řekl bych, že pro kvalitního developera je tento posun určitě výhodou, protože klient už je sám schopen rozpoznat rozdíl mezi zkušeným a nekvalitním developerem a snížit tak riziko své investice,“ míní Jan Kalaš, obchodní ředitel společnosti Star Group.  

Zdroj: Tisková zpráva Star Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *