Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Češi hradí dluhy nejrychleji za šest let

V prvním pololetí tohoto roku vzrostla průměrná částka, kterou český dlužník platí o 22 procent. Důvodem může být podle odborníků stále se zlepšující finanční situace u většiny lidí v České republice. Nejvíce si na tom se splácením dluhů vylepšila Vysočina, nejhůře na tom je Ústecko. Vyplývá to z půlročních statistik inkasní agentury EPS KSI. 

Průměrná částka splátek roste už od roku 2014, v prvním pololetí je výška této částky 2700 korun, což je 40 procentní nárůst za pět let. „Na zvýšení částky se mimo jiné podepisuje hospodářská situace a navyšování mezd v českých domácnostech,“ shrnuje jednatel inkasní agentury EOS KSI Vladimír Vachel: „Sledujeme ale prohlubující se rozdíl mezi ženskými a mužskými dlužníky. Mužům se daří splácet o 600 korun více,“ doplnil.

Nejvíc se polepšila Vysočina (3777 korun) a nejhůře na tom je Ústecký kraj s průměrnou výší splátky 1767 korun. „Konkrétně u Vysočiny došlo k překvapivému skoku. Za rok 2018 měla vůbec nejhorší platební morálku, nyní patří mezi top regiony s Prahou a Pardubickým krajem,“ uvedl Vachel.

„Čím dál více se ukazuje, že proklientský přístup je nutné aplikovat i v rámci inkasa pohledávek. Pro úspěšné vymožení pohledávek je důležité nabízet velkou řadu komunikačních kanálů a také neustále rozšiřovat paletu platebních možností, které dlužníci pro úhradu svých závazků mohou využít,“ řekl jednatel inkasní agentury EOS KSI Vladimír Vachel.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *