Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Češi jsou konzervativní. 80 % lidí preferuje fixní úrokovou sazbu

Fixní sazba je jasnou volbou pro 91 % středoškoláků. K variabilní sazbě jsou naopak otevřenější mladší lidé s vysokoškolským vzděláním. Rozhodně by ji však volila jen 3 % z nich, vyplývá z průzkumu, který si nechala zpracovat Hypoteční banka.

Podle informací vyplývajících z průzkumu hraje hlavní roli při rozhodování o fixní či variabilní úrokové sazbě především úroveň vzdělání. Naopak výzkum neukázal žádné výrazné rozdíly s ohledem na místo či velikost bydliště, nebo na výši příjmu. Napříč populací tak panuje více než 80% preference fixních úrokových sazeb, a to jak mezi současnými klienty hypotečních bank, tak i mezi zájemci o úvěr.


Průzkum Hypoteční banky potvrdil, že variabilní sazba není pro každého. To, že jsou ji více otevření lidé s vysokoškolským titulem je vcelku logické. Jim je variabilní sazba určena, mají většinou vyšší příjem, který jim umožní mít dostatečnou rezervu pro případné navyšování měsíčních splátek. Jistotu ohledně výše splátky pak preferují především rodiny středoškoláků,“ komentuje hlavní zjištění výzkumu Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Tip: Více informací o výhodách a nevýhodách volby variabilní úrokové sazby hypotéky naleznete v dnešním článku Petra Zámečníka "Jak moc jsou nebezpečné variabilní sazby hypoték?".

Zdroj: Tisková zpráva Hypoteční banky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *