Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Češi neřeší, jak budou ve stáří bydlet

Podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny většina dnešních čtyřicátníků a padesátníků neřeší otázku, jak budou bydlet ve stáří.

„V horizontu do pěti let to plánuje řešit pouze 17 % z nich. Zdá se, že řešení problémů s bydlením lidé odkládají až na dobu, kdy nastanou,“ uvádí Hans-Dieter Funke, místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Přitom doknce více než polovina respondentů hodnotí své současné bydlení jako pro seniora nevyhovující. Největší problém vidí v dostupnosti.

Bydlení seniorů je přehlížený celospolečenský problém. Raiffeisen stavební spořitelna chce přispět k jeho řešení, proto se rozhodla nejen apelovat na lidi v předdůchodovém věku, ale také začala spolupracovat s Diakonií ČCE. 

„Staří lidé jsou daleko více citově vázáni na místo, v němž strávili celý život. Bydlet v prostředí, které je nám důvěrně známé, kde máme přátele a příbuzné, je důležitou hodnotou, která tvoří kvalitu života nejen ve stáří, “ říká David Šourek, ředitel Diakonie ČCE.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisen stavební spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Češi neřeší, jak budou ve stáří bydlet”

  1. Anonym napsal:

    Jaké to je , vzít si hypotéku v multikulturní společnosti.
    Před osmi lety byl jeden dům ve slušné ulici ve Wolverhamptonu prodán černochovi. Nyní má ulice jediného bílého obyvatele (starou paní v důchodu). Toto je její příběh. Ve válce ztratila manžela i oba syny. Proto do svého domu se sedmi pokoji – jediného majetku, který měla – začala brát podnájemníky. Pracovala tvrdě a dařilo se jí, splatila celou hypotéku a začala šetřit, aby měla něco na své stáří. Pak se objevili přistěhovalci. S narůstající hrůzou viděla, jak jeden dům po druhém přebírají přistěhovalci. Dříve klidná ulice se stala místem, kde zavládl hluk a zmatek. Její bílí podnájemníci se bohužel odstěhovali.
    Den poté, co se odstěhoval poslední, byla v 7 ráno probuzena dvěma černochy, kteří chtěli použít její
    http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/1849-enoch-powell-mel-pravdu-aneb-ctyricate-vyroci-powellova-projevu.aspx

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *