Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Češi neřeší půjčky v pátek a po obědě

Podle statistik společnosti PROFI CREDIT dávají nejčastěji češi půjčkám v polovině týdne , o spotřebitelský úvěr žádají ve dvacetipěti procentech případů ve čtvrtek. Oproti tomu pátek vyhovuje Slovákům, úterý je pak nejoblíbenějším dnem půjček v Polsku. 

„Zajímavé je, že třetina Čechů (32 %) si o úvěr zažádá hned po probuzení, už v osm hodin ráno. To Slováci a Poláci řeší finance až po obědě. Nejvíc žádostí o úvěr u nich vyřizujeme mezi druhou a třetí hodinou odpoledne,“ uvádí Ondřej Šmakal, marketingový ředitel PROFI CREDIT.

Oproti Polsku, kdy je nejvíce půjček poskytováno v srpnu, mají Vánoce v Čechách a na Slovensku vliv na množství žádostí o půjčku. V ČR je tedy nejvíce půjček poskytováno v prosinci, na Slovensku již v listopadu. Žádostí o odklad půjčky pak přibývá v lednu a naopak žádostí o půjčky bývá minimálně. Více než ženy si půjčují muži (57%). Nejvíce půjček je poskytováno v Moravskoslezském kraji, nejméně na Vysočině. Převládají půjčky na domácnost a rekonstrukci bytu. „Evidujeme ale i případy, kdy si lidé vzali úvěr na sázku do loterie, dovolenou pro tchýni nebo na zvětšení prsou,“ dodává Šmakal.

Zdroj : Tisková zpráva PROFI CREDIT

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *