Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Češi se chovají zodpovědněji, podmínky úvěru studují déle

Češi jsou zodpovědnější, tráví více času nad obchodními podmínkami úvěru. Třetina studuje podmínky před podpisem smlouvy více než hodinu a 15 procent minimálně jeden den. Jde o nejpozitivnější výsledek od roku 2014. Vyplývá to z průzkumu úvěrové společnosti Cofidis.

„Na pozitivním výsledku se mohlo podepsat i postupné zjednodušování a zkracování úvěrových smluv finančními společnostmi v posledních letech,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala.

V letech 2014 a 2016 studovalo podmínky alespoň hodinu kolem 28 procent lidí, aktuální průzkum ukázal, že již je to více než třetina. Přes viditelný posun se stále třetina lidí věnuje podmínkám úvěrové smlouvy maximálně pět minut.

„Za tak krátkou dobu nezvládne prostudovat úvěrovou smlouvu ani odborník, natož laik. Pokud se člověk nechce zabývat smluvními podmínkami nebo jim nerozumí, měl by o to větší pozornost věnovat volbě ověřeného poskytovatele úvěru a zeptat se na jeho reference lidí ve svém okolí. Mnoho společností zároveň zveřejňuje na webových stránkách své závazky ke klientům, které budou za všech okolností plnit,“ upozornil Křůpala.

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *