Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Češi se o kvalitu stavby při koupi nového bytu nezajímají, přednost dávají stejné lokalitě

Při rozhodování o koupi nového bytu je pro Čechy nejdůležitější lokalita a cena. O technické parametry a kvalitu stavby se příliš nezajímají a často na to doplácejí. Smlouvy se již naučili řešit s právníky, technický stav či vlastní stavební dozor však již neřeší a při reklamacích se diví.

„Lidé chtějí bydlet v novém, ale neradi se stěhují příliš daleko. Proto preferují moderní byty v oblasti, kde žijí nebo žili už dřív. Jsou zvyklí na blízké okolí, nabídku služeb, dopravní dostupnost, ale i na přátele a třeba hospody. Výjimku tvoří lidé z okolí měst, investoři a cizinci, ale není obvyklé, že by obyvatel ze severu Prahy hledal nový byt na jihu a naopak,“ uvádí obchodního ředitel společnosti Star Group Jan Kalaš.

„Klienti se málo ptají na věci spojené s technickým řešením a se stavbou projektu. Kvůli připomínkování smlouvy se běžně obracejí na právníka, ale podstatné věci týkající se kvality jim naprosto unikají,“ upozorňuje Jan Kalaš.

„Na vyžádání by měl mít klient možnost nahlížet do projektové dokumentace pro provedení stavby, díky které inspektor nebo jiný přizvaný odborník snadno odhalí případné nedostatky a pomůže při reklamaci,“ doplňuje Kalaš.

Zdroj: Tisková zpráva Star Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *