Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Česká asociace pojišťoven vydává návod, jak se správně pojistit proti živlům

Česká asociace pojišťoven (ČAP) vydává informační a instruktážní brožurku „S POJIŠTĚNÍM PROTI ŽIVLŮM“, která pomůže lidem v orientaci mezi pojistnými produkty nabízenými na českém trhu a jejich využitím.

„Přestože živelní škody představují téměř 25 % z celkového počtu škod na majetku, co do objemu škod jsou na prvním místě, pohybují se až v milionech korun na jednu pojistnou událost ,“ říká manažerka pro komunikaci a vzdělávání ČAP Marcela Kotyrová. „Proto je skutečně riskantní nechávat svůj majetek nepojištěný. Během jednoho víkendu můžeme totiž snadno o všechen přijít,“ dodává manažerka pro komunikaci.

Bohužel živelní katastrofy odkrývají i chyby, jež klienti při sjednání pojištění dělají. Nejčastější z nich je podpojištěnost majetku, které se ukazuje jako problém zejména u zastaralých pojistných smluv. Živly se nepojištěným ani špatně pojištěným objektům nevyhýbají, je v zájmu každého z nás si smlouvu zkontrolovat, případně aktualizovat,“ dodává Marcela Kotyrová.  

Formou elektronické brožury nabízí ČAP veřejnosti kompletního průvodce majetkovým pojištěním, zaměřeným zejména na pojištění proti živlům. Tato publikace obsahuje všechny nezbytné kroky od výběru a sjednání pojištění až po řešení vzniklé škodní události. Brožura je volně ke stažení na webových stránkách ČAP (www.cap.cz) v sekci Formuláře a brožury.

Zdroj:
Tisková zpráva ČAP

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *