Středa 01. dubna. Svátek má Hugo.

Česká spořitelna plánuje posílení sítě svých hypotečních poradců

Česká spořitelna chce zintenzivnit poskytování hypoték ve vlastní pobočkové síti a rozšiřuje počty hypotečních specialistů. Přes pobočky nyní získává zhruba 70 % produkce nových hypoték.

Tržní podíl České spořitelny na nově poskytnutých úvěrech činí necelých 25 %, z čehož 70 % tvoří obchodu sjednané na pobočkách banky, zbytek prodejů připadá na externí hypoteční makléře. Přitom ještě před dvěma lety byl poměr přesně opačný. Tehdy Česká spořitelna ukončila spolupráci s řadou externích makléřů, kteří údajně nosili do banky nekvalitní portfolio hypoték a rozhodla se preferovat obchody z vlastní sítě.

Podle Martina Techmana, ředitele úseku rozvoje ČS se banka nyní snaží přilákat klienty zvýhodněnou úrokovou sazbou hypoték a hodlá navýšit počet poradců specializovaných na hypoteční úvěry. „Nižší sazba u hypoték měla úspěch, přilákala nové klienty. Nyní jsme se rozhodli podpořit prodej personálně,“ uvedl Martin Techman. Kromě zvyšování počtu hypotečních specialistů plánuje ČS vyškolit ostatní zaměstnance, aby se dále zvyšoval prodej hypoték v pobočkové síti. Cílem je dosažení alespoň 25% podílu na trhu s novými úvěry.

Zdroj: Euro.cz

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *