Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Česká spořitelna sazby zatím nezvýšila, přichází s novou hypoteční nabídkou

Po včerejším oznámení Komerční a Hypoteční banky o zvýšení úrokových sazeb, přichází Česká spořitelna s novou hypoteční akcí. U nově sjednaných či refinancovaných hypoték s osmiletou fixací nabízí úrokovou sazbu 1,99 procenta.

Podmínkou je sjednání pojištění proti neschopnosti splácet a hrazení splátek hypotéky z aktivního účtu u České spořitelny. Navíc ČS nabízí Variabilitu splátek, která umožní klientům zvyšovat či snižovat splátky až o 30 procent. Hypoteční akce začala 15. června a potrvá do 5. července.

„Úrokové sazby se stále drží na svém historickém minimu, proto je teď více než výhodné zafixovat si stávající nízkou úrokovou sazbu u hypotéky na co nejdelší období. Ukažme si to na modelovém příkladu: za hypotéku ve výši 1 000 000 korun, kterou by klient splácel 30 let, by měsíčně zaplatil pouze 3 706 korun. Navíc si může zdarma měnit výši splátek, může ji tedy rychleji doplatit, pokud se mu naskytnou volné prostředky, nebo může splátku naopak snížit, například po dobu mateřské dovolené. Splácení je také možné odložit i přímo na začátku hypotéky,“ uvedl Karel Chábek, produktový manažer hypotečních úvěrů České spořitelny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *