Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Česká spořitelna má v portfoliu hypotéky v objemu 250 miliard korun

Česká spořitelna ke konci září letošního roku překročila hranici 250 miliard korun v portfoliu hypoték. Jedná se o největší objem hypoték od poloviny devadesátých let, kdy Česká spořitelna začala úvěry na bydlení klientům poskytovat.

Podle banky trvalo dosáhnout hranice 200 miliard korun v portfoliu hypoték trvalo 10 let, ale k dosažení 250 miliard stačily České spořitelně pouhé dva roky.

„Těší nás, že sta tisíce lidí v ČR mají díky nám nové nebo lepší bydlení. Dosažení tohoto milníku přichází v době, kdy lze do budoucna předpokládat celkové ochlazení trhu s hypotečními úvěry. Doba nízkých úrokových sazeb u hypoték vlivem situace na finančním trhu skončila a do konce roku očekáváme další zvyšování sazeb,“ říká Radek Vachulka, manažer hypoték České spořitelny a dodává: „Očekáváme, že díky zpřísnění pravidel ze strany centrální banky poklesne zájem o hypotéky o čtvrtinu a nadále vzroste poptávka po hypotékách s dlouhodobou fixací, které již tvoří takřka dvě třetiny z nových hypoték. Z dlouhodobějšího pohledu bude mít regulace dopad i na vývoj celkového portfolia hypoték,“ dodal Radek Vachulka.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *