Čtvrtek 05. prosince. Svátek má Jitka.

Česká spořitelna už není jedničkou v prodeji hypoték, vystřídala jí Hypoteční banka

Česká spořitelna zaznamenala propad poskytnutých nových hypotečních úvěrů o 15,6 procent na 17,389 miliard korun v prvních šesti měsících tohoto roku, umístila se tak na druhém místě. Prvenství získala Hypoteční banka, které narostl celkový objem hypoték o 4,9 procenta na 19,881 miliard korun. Třetí místo s celkovým objemem hypoték 17,047 miliard korun získala Komerční banka.

V první polovině roku zaregistroval celý hypoteční trh meziroční propad celkově poskytnutého objemu úvěrů o 5,5 procenta na 67,9 miliardy korun a u počtu poskytnutých hypoték o 6,6 procenta.

„U klientů už letos nerozhoduje jen cena – to je ostatně vidět nejen na výsledku České spořitelny, ale i u výsledku UniCredit Bank, která loni také dokázala na nízké úroky přilákat hodně klientů. Letos si nízké úroky dokážou klienti vyjednat ve všech bankách a o úspěchu jednotlivých hráčů rozhoduje celý komplex věcí – šíře produktu, hladké zpracování a také přístupu k externím partnerům,“ uvedl Libor Ostatek, šéf makléřské firmy Golem Finance.

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *