Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

České domácnosti dluží jen bankám 1,321 bil. Kč

31.12.2015

Zadluženost českých domácností u bank meziročně stoupla o 90 mld. Kč. České domácnosti tak ke konci listopadu dlužily již 1,321 bil. Kč. Na každého obyvatele České republiky připadá v průměru dluh 125 259 Kč.

„Rok 2015 byl z pohledu domácností velmi příznivý. Nezaměstnanost se dostala na mnohaleté minimum, začaly výrazněji růst mzdy a úrokové sazby hypoték se až koncem roku pomalu zvedají ode dna. Začínají růst ceny nemovitostí. Není tak překvapivý růst zadlužení domácností,“ komentoval vývoj zadluženosti domácností Marek Richter, vedoucího oddělení auditorských služeb PwC.

Úrokové sazby hypotečních úvěrů dle Fincentrum Hypoindexu v listopadu 2015 klesly na 2,09 % a drží se poblíž historického minima. Průměrná výše hypotéky přitom roste – v listopadu dosáhla 1 843 878 Kč.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “České domácnosti dluží jen bankám 1,321 bil. Kč”

  1. Rebelant napsal:

    Jak dlužníci bank okrádají poctivé.

    Je to jednoduché.Čím víc půjček a úvěrů, tím více hlupáků co si půjčují a ničí peníze a majetek těch, co si poctivě našetří a poté koupí.Systém který na jednu stranu dává a idiot bere a splácí, tak na druhé straně odebere jakékoli reálné ceny a investice, které jsou tak předražené, že reálně slušný úrok již nelze dosáhnout.Tak dlužníci okrádají o cokoli, co mělo hodnotu. Základem tohoto sprostého činu je ČNB a její poskoci a poslušné ovce si chamtivě půjčují.Banky zneužívají k ziskům a nenabízí tak žádné zhodnocování. Celkový dluh na občana je 159000 Kč. A i když nebudu mít vůči nikomu dluh, budu ve všech odvětvích a oborech okrádán proto, že se dlužníci chovají jako zombie bez rozumu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *