Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Česko má nejvíce realitních zprostředkovatelů na obyvatele z celé EU

Na jednoho realitního zprostředkovatele v Česku připadá 727 obyvatel, což je nejméně z celé Evropské unie (EU). V Česku, Rumunsku, Španělsku, Nizozemsku a Lotyšsku není činnost realitní zprostředkovatelů regulována. Uvádí to údaje Evropské rady realitních profesí (CEPI).

V rámci EU je druhou zemí s nejnižším počtem obyvatel na jednoho realitního zprostředkovatele Maďarsko (991 obyvatel), Irsko s 1 088 obyvateli a Itálie a Finsko mají shodně 1 089 obyvatel. Největší počet obyvatel na jednoho realitního makléře má Německo (6 694).  

Ze statistik CEPI vycházelo i ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) při přípravě věcného záměru zákona, který by měl regulovat realitní zprostředkovatele. Záměr minulý týden schválila vláda.

Ten stav není normální. Nikdo se tedy nemůže divit tomu, že společnost chce, aby to na trhu vypadalo jinak,“ uvedl generální sekretář Asociace realitních Jan Borůvka, a dodal: Nikdo nechce nikoho v rámci nového zákona připravovat o práci. Ale je zřejmé, že pokud je u nás tak vysoký počet těch, kteří se touto profesí zabývají, tak nemohou být všichni řádně kvalifikováni. Spotřebitel si zaslouží, aby byl chráněn. A zároveň se tím chráníme i my. Zvýší se tím úroveň našich služeb, a tím pádem i zájem o ně.“

Zdroj: ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *