Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Čeští investoři kupují stále častěji zahraniční nemovitosti

14.03.2017

Češi stále častěji investují do rezidenčních nemovitostí v cizině. Realitní profesionálové odhadují výši zahraničních investic již na více než jednu miliardu korun. K oblíbeným destinacím se nově řadí i Dubaj či Seychelské ostrovy.

„Největší poptávka je po španělských a chorvatských nemovitostech. Zhruba osmdesát procent klientů poptává apartmány v první linii či v dochozí vzdálenosti od moře,“ uvedla realitní podnikatelka Lucie Pilipová ze společnosti Mediterránea, partnera realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Investice do rezidenčních nemovitostí směřují nejen do Chorvatska či Toskánska, ale i do vzdálenějších destinací. „Kupují se nemovitosti například na Floridě nebo v Dubaji. Víme také o českých kupcích například na Seychelách, Mauriciu nebo v Austrálii, ale jsou to stále spíše výjimky,“ sdělila Ilona Mančíková, majitelka české pobočky mezinárodní realitní sítě Sotheby’s International.

Čechům se zalíbily i zahraniční fondy zaměřené na investice v zahraničí. „V minulém roce jsme jen v České republice získali od investorů kolem milionu eur. Pro letošní rok plánujeme více než dvojnásobek,“ řekl realitní obchodník Pierre-Philippe Möller, který v Česku zastupuje britskou společnost The Resort Group.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *