EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jana Zámečníková

14. 03. 2017

Čeští investoři kupují stále častěji zahraniční nemovitosti

 

Češi stále častěji investují do rezidenčních nemovitostí v cizině. Realitní profesionálové odhadují výši zahraničních investic již na více než jednu miliardu korun. K oblíbeným destinacím se nově řadí i Dubaj či Seychelské ostrovy. 

„Největší poptávka je po španělských a chorvatských nemovitostech. Zhruba osmdesát procent klientů poptává apartmány v první linii či v dochozí vzdálenosti od moře,“ uvedla realitní podnikatelka Lucie Pilipová ze společnosti Mediterránea, partnera realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Investice do rezidenčních nemovitostí směřují nejen do Chorvatska či Toskánska, ale i do vzdálenějších destinací. „Kupují se nemovitosti například na Floridě nebo v Dubaji. Víme také o českých kupcích například na Seychelách, Mauriciu nebo v Austrálii, ale jsou to stále spíše výjimky,“ sdělila Ilona Mančíková, majitelka české pobočky mezinárodní realitní sítě Sotheby’s International.

Čechům se zalíbily i zahraniční fondy zaměřené na investice v zahraničí. „V minulém roce jsme jen v České republice získali od investorů kolem milionu eur. Pro letošní rok plánujeme více než dvojnásobek,“ řekl realitní obchodník Pierre-Philippe Möller, který v Česku zastupuje britskou společnost The Resort Group.

Zdroj: E15.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.