Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Chcete novostavbu? Je nejvyšší čas, výrazně jich ubude

Přestože byl loňský rok rekordním na trhu dokončených developerských projektů, tak vybrat si vhodnou novostavbu je pro klienta mnohem těžší než se zdá.

Menší výběr novostaveb ztěžují hlavně byrokratické tahanice mezi úředníky a developery v odvolávacích procesech. dokončené projekty jsou takřka vyprodané a výstavba nových se prodlužuje ve spleti úředních tahanic. Je tedy možné, že brzy nastane doba, kdy na realitním trhu bude velká nouze o novostavby.

Situace se v tomto ohledu v podstatě neustále zhoršuje už od roku 2000, odkdy počet vydaných stavebních povolení rok od roku klesá,“ vysvětluje šéf Asociace developerů Tomáš Kadeřábek.

Největší problémy jsou ve velkých okresních městech. Zde nové stavby často vetují starousedlíci, kteří si nepřejí ve svém okolí další domy. Odpůrci často nacházejí oporu v novém stavebním zákoně, který jim umožňuje nacházet stále nová odvolání.

Odpůrci se v posledních letech naučili odvolávat i proti takzvaným podpůrným stanoviskům v rámci jednotlivých řízení,“ dodává Kadeřábek.

Zdroj: iHned.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *