Neděle 26. května. Svátek má Filip.

Chcete vyjímečný byt? Očekávejte značné příplatky

Dvakrát až třikrát dražší byty jsou dotupné především v pěší docházkové vzdálenosti do centra. Připlatíte si ale také za přírodu, pokud není příliš vzdálená od vybraného bytu. Jedinou konkurencí jsou až horská střediska, která se svou cenou mohou vyrovnat.

Podle portálu CenovaMapa.org se za metr čtvereční na území Prahy 1, především v okolí stanic Staroměstská a Malostranská, platí sto tisíc korun za metr čtvereční.

V Praze je na prvním místě otázka historické centrum versus okraj. Až mimo centrum se potom významně promítá do ceny, zda je byt v novostavbě, cihlovém, nebo panelovém domě,“ vysvětlil šéf projektu cenových map Milan Roček.

Špindlerův Mlýn je cenou podobný jako lokality v centru Prahy. Za metr čtvereční apartmánu ve Špindlerově Mlýně zaplatíme také okolo sta tisíc. Podobné sumy lze nalézt i na ostatních lyžařských střediscích, kde sumy za apartmány překračují ceny v jejich krajských městech.

Průměrná cena za čtvereční metr v Praze je 56 tisíc korun, necelých 54 tisíc v cihlových domech a 40 tisíc korun za byt v paneláku<a>. O byty po celé České republice se zajímají především Rusové. Jejich stálice jsou však především Karlovy Vary. Ceny za metr čtvereční se zde vyhouply až na šedesát tisíc korun.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *