Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Chcete zpět poplatek za vedení úvěrového účtu? Využijte spojeneckých iniciativ

20.02.2013

Na internetu během posledních několika týdnů vzniklo několik iniciativ, které mají stejný cíl. Pomoci klientům bank vymoci zpět poplatek za vedení úvěrového účtu. Týká se to jak poplatků za vedení spotřebitelského nebo hypotečního úvěru, ale i úvěru ze stavebního spoření. Iniciativy dnes tedy spojily své síly.

Spojení stránenk Poplatkyzpet.cz, jdeto.de a bankovnipoplatky.com dává mnohem vyšší šanci, že lidé, kteří se rozhodnou chtít své peníze zpět a udělí jim plnou moc, dostanou své peníze zpět. Dohromady momentálně zastupují už 40 tisíc klientů, kteří žádají o vrácení půl miliardy korun. 

Všem nám jde o stejný cíl. Donutit české banky, aby se začaly chovat v souladu s evropskými a českými zákony. Aby přestaly jednou pro vždy klientům účtovat úvěrové poplatky, stejně tak, jak už to dávno přestaly dělat jejich pobočky v mnoha zemích Evropské unie,“ vysvětluje Pavlína Daňková, patronka projektu poplatkyzpet.cz.

Podle právníka Petra Němce, který jako první vymohl poplatek zpět, je tento proces vcelku složitý, proto chce pomoci ostatním, aby své peníze také získali. „Spuštěním projektu www.jdeto.de jsem se snažil těmto lidem bezplatně pomoci v jejich boji, ale nespokojených klientů bank je tolik, že to už bylo nad mé časové možnosti a síly. Můj projekt dosáhl svých limitů. Spojení s www.poplatkyzpet.cz tak umožňuje oběma projektům sdílet své zkušenosti, ale především odborně a právně pomoci ještě většímu množství spotřebitelů a dotáhnout vše do vítězného konce,“ řekl Petr Němec.

Dlouhý boj s poplatky také vede Patrik Nacher, provozovatel serveru bankovnipoplatky.com. Proto u takového projektu nemohl chybět. „Z vlastních zkušeností vím, že k úspěšnému jednání s bankami je potřeba, abychom reprezentovali a mluvili jménem co nejvíce lidí a vytvořili co největší tlak. Jen v takovém případě budou bankéři brát naše požadavky vážně a svoje klienty respektovat,“ řekl Nacher.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Chcete zpět poplatek za vedení úvěrového účtu? Využijte spojeneckých iniciativ”

  1. jiri gorol napsal:

    zlodejina

    celkem jsem platil KB asi 9 let poplatky za vedeni uctu a jine §. nebudu komentovat proto bych se rad pripojil k vymahani

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *