Neděle 22. října. Svátek má Sabina.

Čínský realitní trh v srpnu zpomalil růst

Tempo růstu cen realit v 70 největších čínských městech zpomalilo již čtvrtý měsíc v řadě. V srpnu ceny meziročně rostly o 9,3 %, což je jen o procento méně, než v předchozím měsíci, vyplývá ze statistik čínského statistického úřadu.

Investice do trhu nemovitostí za prvních osm měsíců letošního roku v Číně meziročně vyskočily o 36,7% na 2,83 bilionů juanů. Tempo růstu však zpomalilo oproti prvním sedmi měsícům (37,2%) nebo 38,1% v 1H 2010. Čínská centrální banka (PboC) letos nařídila komerčním bankám již třikrát navýšit povinné rezervy a omezit půjčování v období velmi rychlého hospodářského růstu.

Úsilí Pekingu zchladit přehřátý trh nemovitostí, jak se zdá, nese své plody. V červnu ceny nemovitostí v Číně rostly meziročně o 11,4% , v květnu o 12,4% a v dubnu vyskočily o 12,8% a dosáhly nejvyšší hladinu od července 2005. Při meziměsíčním srovnání ceny nemovitostí v srpnu stagnovaly stejně jako v červenci. Z toho ceny nových bytových domů meziročně zdražily o 11,7% a ceny existujících domů o 6,2%.

Zdroj:
X-Trade Brokers

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *