Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

ČNB může dát bankám impulz ke zlevňování hypoték

Od konce listopadu bankám zlevnily zdroje na financování úvěrů na bydlení téměř o pětinu. Banky proto nemají důvod hypotéky dále zdražovat. Zájemci o hypotéky by se mohli dočkat i slevových akcií. Záležet ovšem bude rozhodnutí ČNB.

„Pro pokračování dosavadního růstu sazeb není absolutně žádný důvod. V příštích týdnech naopak očekávám u velkých hráčů příval akčních nabídek a větší vstřícnost při vyjednávání s klienty, u menších poskytovatelů hypotečních úvěrů i plošnější pokles sazeb,“ říká šéf poradenské společnosti Golem Finance Libor Ostatek.

Impulz ke zlevňování hypoték by mohla dát již příští týden Česká národní banka (ČNB), pokud se rozhodne nezvýšit úrokové sazby. „Nevylučujeme, že současné podmínky na trhu využijeme pro časově omezenou akční nabídku,“ uvádí mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek.

Náklady na financování úvěrů na bydlení se totiž díky narůstající skepsi na finančních trzích bankám snižují. „Finanční trhy očekávají, že nejen ČNB, ale i hlavní centrální banky ve světě ve světle narůstající skepse týkající se hospodářského vývoje zpomalí růst úrokových sazeb,“ říká hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář s tím, že minimálně v prvním pololetí neočekává růst hypotečních sazeb.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *