Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

ČNB ponechává úrokové sazby beze změny

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) zůstává na 0,75 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,50 %.

ČNB naposledy zvýšila úrokové sazby počátkem února 2018. Základní úroková sazba tehdy stoupla o 0,25 procentního bodu. Následující měsíc, tedy v březnu sazby ČNB nechala beze změny. Guvernér Jiří Rusnok uvedl, že po únorovém zvýšení úrokových sazeb je jejich další růst možné očekávat nejdříve v závěru letošního roku a následně pak zejména v příštím roce.

S dalším zvyšováním sazeb ČNB zatím vyčkává

ČNB s dalším zvyšováním sazeb vyčkává. Jednak proto, aby zjistila, jak se prozatím v ekonomice projevilo dosavadní trojí zvýšení sazeb, jednak proto, aby vyčkala na více informací týkajících se dalšího ekonomického vývoje v eurozóně a načasování konce nestandardní měnové politiky Evropské centrální banky,“ uvedl hlavní ekonom ING Jakub Seidler.

Domníváme se, že nízká inflace vyrovná vliv koruny a výhled centrální banky zůstane víceméně beze změny. Do konce roku bychom se tedy měli dočkat ještě jednoho zvýšení sazeb. To je i náš současný výhled“, uvedl Viktor Zeisel z Komerční banky.

Tisková zpráva ČNB, ČTK

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *