Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

ČS chce rozvázat spolupráci s Fincentrem. Fincentrum Hypoindex to snad neovlivní

Česká spořitelna ukončuje spolupráci se společností Fincentrum a zároveň na ni podává žalobu. Jedná se hlavně o finanční poradenství a poskytování hypotečních úvěrů. Doufáme, že poskytování dat do ukazatele Fincentrum Hypoindex to neovlivní.

„Hypotéka či jiný úvěr na bydlení je většinou tou největší investicí, kterou občané České republiky ve svém životě udělají. Fincentrum Hypoidnex jim pomáhá již od roku 2003 lépe se orientovat v tom, za jakou sazbu si mohou na trhu půjčit, a svým způsobem je tak chrání před špatnými rozhodnutími (která by je v konečném důsledku mohla přivést do existenčních potíží). S daty Fincentrum Hypoindexu nepracují jen spotřebitelé a média, ale také Česká národní banka, pro kterou se stal relevantním a důvěryhodným zdrojem informací o hypotečním trhu v České republice,“ uvádí Monika Hrušová analytička serveru Hypoindex.cz.

„Ze všech výše uvedených důvodů věříme, že se Česká spořitelna rozhodne tento projekt podporovat svou informační otevřeností i nadále. Ztráta dat významného hráče na českém trhu by poškodila nejen samotný Fincentrum Hypoindex, ale zejména spotřebitele a celý trh hypoték,“ dodává Hrušová.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *