EUR 24.345

USD 23.548

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.345

USD 23.548

Text: Jiří Havelka

14. 01. 2014

0 komentářů

DataLife: Hypoték loni přibylo dvojnásobně

 


 

0blastí, ve které finančně poradenská společnost DataLife loni zaznamenala výrazný nárůst, je trh hypoték. Oproti roku 2013 přibylo smluv o 114 %.  „Důvody tohoto zvýšení jsou jasné. Úrokové sazby loni v červenci klesly na historické minimum, mnohé banky se dokázaly dostat pod 3 %. Toho využili zejména ti, kterých se týkalo refinancování hypoték,“ uvedla hypoteční specialistka finančně poradenské společnosti DataLife Sylva Herichová.  K nárůstu přispěla také nižší cena nemovitostí. Lidé si uvědomili, že vlastnictví nemovitostí je ideální zabezpečení do budoucna jako zajištění na stáří. Navíc v mnoha případech při srovnání platby nájemného a výše splátky hypotéky vychází pro klienty výhodněji hypotéka a tím pádem vlastnictví nemovitosti,“ zdůraznila Herichová.

Přetrvávající nejistota na světových finančních trzích loni výrazně nahrála investicím do drahých kovů. Na rozdíl od jiných tipů investic cena zlata ani stříbra příliš nekolísá a jejich hodnota vzhledem k těžebním možnostem stoupá. Zlato je navíc chráněno proti inflaci. „Lidé si tuto stabilitu uvědomují stále více. Drahé kovy navíc oproti penězům mají své využití v průmyslu nebo zdravotnictví a jejich cenu určuje poptávka, nikoliv politika,“ upozornil výkonný ředitel finančně poradenské společnost DataLife Petr Temelkov.

Zdroj: Tisková zpráva DataLife

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022

Rozvod a hypotéka: Vypořádání vnosu ze SJM

Platíte ze SJM hypotéku na byt ve výlučném vlastnictví manžela. Jaká máte při rozvodu práva?

Při rozvodu manželství dochází k vypořádání společného jmění manželů. Pokud ovšem manželé neuzavřeli manželskou smlouvu, kterou by upravili majetkový režim odlišně. Jestliže byly finanční prostředky ze společného jmění vynaloženy na výhradní majetek jednoho z manželů, musí se tyto finanční prostředky vypořádávat. Rozhodnutí Nejvyššího soudu z ledna 2021 ale upřesňuje pravidla.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

27. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.