Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

DataLife: Hypoték loni přibylo dvojnásobně

Ve srovnání s rokem 2012 investice do zlata a stříbra stouply o 1 470 procent. Podle poradenské společnosti DataLife se dařilo i hypotékám. Klienti si sjednali o 114 % více smluv než v předešlém roce.

0blastí, ve které finančně poradenská společnost DataLife loni zaznamenala výrazný nárůst, je trh hypoték. Oproti roku 2013 přibylo smluv o 114 %.  „Důvody tohoto zvýšení jsou jasné. Úrokové sazby loni v červenci klesly na historické minimum, mnohé banky se dokázaly dostat pod 3 %. Toho využili zejména ti, kterých se týkalo refinancování hypoték,“ uvedla hypoteční specialistka finančně poradenské společnosti DataLife Sylva Herichová.  K nárůstu přispěla také nižší cena nemovitostí. Lidé si uvědomili, že vlastnictví nemovitostí je ideální zabezpečení do budoucna jako zajištění na stáří. Navíc v mnoha případech při srovnání platby nájemného a výše splátky hypotéky vychází pro klienty výhodněji hypotéka a tím pádem vlastnictví nemovitosti,“ zdůraznila Herichová.

Přetrvávající nejistota na světových finančních trzích loni výrazně nahrála investicím do drahých kovů. Na rozdíl od jiných tipů investic cena zlata ani stříbra příliš nekolísá a jejich hodnota vzhledem k těžebním možnostem stoupá. Zlato je navíc chráněno proti inflaci. „Lidé si tuto stabilitu uvědomují stále více. Drahé kovy navíc oproti penězům mají své využití v průmyslu nebo zdravotnictví a jejich cenu určuje poptávka, nikoliv politika,“ upozornil výkonný ředitel finančně poradenské společnost DataLife Petr Temelkov.

Zdroj: Tisková zpráva DataLife

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *