Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Developer z Humpolce je na seznamu nizozemských miliardářů

Aktuální žebříček nizozemských miliardářů nese i českou stopu. Výrazně do něj zasáhl byznysmen Remon Vos, který žije v České republice a vlastní největšího tuzemského developera průmyslových parků CTP. V letošním seznamu Quote 500 obsadil devatenácté místo a stal se jedním z 20 nejbohatších Nizozemců s odhadovaným majetkem ve výši 1,5 miliardy eur (víc než 38 miliard korun).

Vos, kterému bude brzy 50 let, se v polovině 90. let přestěhoval do České republiky a v roce 1998 spolu s partnery založil v Humpolci firmu CTP, ze které vyrostl největší vlastník průmyslových realit v Česku a od letošního roku i na Slovensku. Vos podniká ještě v dalších pěti zemích střední a východní Evropy a momentálně je jediným majitelem CTP.

Žebříček Quote 500 nizozemských superboháčů vydává každý rok ekonomický magazín Quote. O Vosovi a dalších novinkách v takzvaném nine-zeros club, tedy v klubu devíti nul, se v posledních dnech hojně zmiňovala nizozemská média. „Nejnovějším přírůstkem v seznamu je Remon Vos, generální ředitel největšího českého projektového developera CTP. Vos přichází jako devatenáctý, s odhadem aktiv 1,5 miliardy eur,“ napsal server Tellerreport.com.

Zdroj: lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *