Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

DIRECT Pojišťovna radí, jak ušetřit na chodu domácnosti

Z průzkumu DIRECT Pojišťovny vyplývá, že více než polovina Čechů (53 %) přistoupila v souvislosti s finanční krizí k omezení nákupů nového vybavení do domácnosti a spotřebě energií. V souvislosti s touto zprávou pojišťovna uvádí své tipy, jak ušetřit na chodu domácnosti.

Tipy, jak ušetřit v domácnosti

Za energie se dá ušetřit až několik tisíc korun ročně, účet za elektřinu zeštíhlí např. používání úsporných zářivek místo klasických žárovek, úplné vypínání spotřebičů (tedy nenechávat je v režimu stand-by) a dále například odstraňování námrazy v ledničce. Spotřebu vody sníží pákové baterie a pomůže i použití perlátoru, který míchá vodu se vzduchem. Mnoho vody ušetří také mytí nádobí v myčce a úsporné splachování.

Tipy jak ušetřit na pojištění domácnosti

Cenu pojištění lze snížit kvalifikovaným odhadem reálné hodnoty nemovitosti a domácnosti. Vedle toho však ke snížení pojistného může pomoci pořízení lepších zabezpečovacích systémů, například používáním bezpečnostních zámků, zabudováním mříží do oken umístěných nízko nad zemí nebo instalací alarmu či kamerového systému (sleva může činit až 50 %). Další slevy lze dosáhnout nastavením rozumné výše spoluúčasti a také díky bonusu za bezeškodní průběh (30 %).

DIRECT Pojišťovna v rámci této marketingově-informační kampaně také upozorňuje na svou nabídku vstupního bonusu. Novým klientům při uzavření smlouvy sleví 20 % z ceny pojištění domácnosti a nemovitosti. „DIRECT Pojišťovna pojišťuje majetek na nové ceny. V případě pojistné události tak klient získá pojistné plnění v takové výši, aby si za zničenou věc mohl pořídit věc novou. Pojištění na novou cenu tedy zajistí uvedení domácnosti do původního stavu,“ říká  Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny.

Zdroj:
Tisková zpráva DIRECT Pojišťovny

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *