Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Do nových kancelářských budov hodlají developeři investovat miliardy

Realitní trh s kancelářskými budovami je na vzestupu. Rekordní zájmy o nové kancelářské prostory, které firmy vyhledávají přilákaly i investory. Miliardové investice plánují do výstaveb vložit velké developerské společnosti jako jsou J&T, Penta, Skanska Property, Immorent a další.

Doba, kdy bylo méně nájemců než nabýzených administrativních ploch je pryč. Nyní po několika letech můžou majitelé administrativních center inkasovat vyšší cenu za pronájmy a alespoň nějakou dobu bude trh příznivě nakloněn ve prospěch developerů.

Rok 2016 vidíme jako ideální pro nákup kancelářských prostor, příjem z nakoupených kancelářských projektů poroste díky vzrůstajícím nájmům,“ komentoval trh Jeff Alson, šéf středoevropského investičního týmu v konzultantské firmě Cushman & Wakefield. 

Neobvyklou důvěru ve své projekty má společnost Skanska Property. Ta začala budovat hned dva projekty. Prvním je zastavění areálu někdejší tramvajové vozovny nazvaný Five na Smíchově a druhým je projekt Visionary v těsné blízkosti nádraží Holešovice.

Není obvyklé stavět dva projekty naráz. Záleží na síle investora a developera a Skanska tuto finanční sílu a know-how má. Navíc trh jí momentálně přeje,“ uvedla Lenka Šindelářová z tuzemské kanceláře poradenské firmy BNP Paribas Real Estate.

Na trh s developerskými projekty se po letech vrací i skupina J&T s projektem Rustonka u stanice metra Invalidovna.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *