EUR 25.415

USD 22.509

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.415

USD 22.509

Text: Jiří Havelka

25. 05. 2016

Dohoďte nemovitost k prodeji a získejte desetitisícovou provizi

 


 

Nabídka volných nemovitostí klesla podle údajů největších českých realitních serverů o 40 procent. „Stejně tak jako v době před krizí začíná o úspěchu realitní kanceláře rozhodovat portfolio nemovitostí, a nikoliv pouze poptávající klienti. Proto realitní kanceláře nabízejí odměny takzvaným tipařům,“ vysvětluje Jan Štěp z Realitymix.cz.

Některé realitní kanceláře fungují tipařským způsobem od svého vzniku. „Tento systém u nás nazýváme doporučitelská provize. Fungujeme s ním v Česku od samého začátku. To znamená již jedenáct let,“ vysvětluje majitel Re/Max 4You Pavel Hassman.

„Máme takzvané tipařské dohody. Makléř na jejich základě vyplácí tipařům část ze své provize. Částka se může pohybovat od tří do deseti tisíc korun,“ říká mluvčí MM reality Adéla Majerová. Dohodit mohou lidé jak nemovitosti na nákup či prodej, ale i na hypotéky.

Jiné realitní kanceláře tipaře nevyužívají. „My nemáme tipaře z ulice, nám to dělají naši finanční poradci, kteří jsou u klientů první a vědí, jestli chtějí nemovitost prodat, případně koupit. Když se následně prodej uskuteční, finanční poradce část provize dostane. Může to být pět až dvacet procent, záleží, v jaké pozici je náš realitní makléř,“ říká Martin Fojtík z Fincentra Reality.

Zdroj: Aktuálně.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Hypotéky červenec 2020

Jak prodat nemovitost s hypotékou

foto: Shutterstock Když už si hypotéku vyřídíte a pořídíte si nové bydlení, tak většinou neplánujete, že budete tuto nemovitost zase prodávat. Ale může se stát, že se chcete stěhovat do většího. Nebo naopak, že nemáte na splátky hypotéky, a nemovitost tak musíte prodat. A nebo se prostě jen stěhujete z města za pracovní příležitostí. Jaký […]

Text: Hana Bartušková

25. 08. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.