Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Družstvo Svatopluk shání hypotéku na domy v Horoměřicích

Věřitelský výbor zkrachovalého H-Systemu souhlasí s prodejem domů v Horoměřicích jejich obyvatelům. Podle předsedy družstva Svatopluk Martina Junka družstvo hledá vhodnou hypotéku.

Deník právo uvedl, že je nutné, aby cenu pro účely prodeje určil znalecký posudek s tím, že musí být zohledněno, jaké finanční prostředky na dostavbu domů vložili současní uživatelé. „Vítáme to, je to skvělé, je to pro nás dobrá zpráva. Samozřejmě záleží na tom, jestli ten soudní znalec, který by měl odhadovat cenu, hlavně byl o tom všem dobře informován, takže doufám, že se k nám přijde informovat,“ uvedl Junek pro ČTK. Podle Junka před dostavbou byly položené pouze základové desky nebo obvodové zdi, a dále uvedl, že členů družstva patří i sítě, silnice a veřejné osvětlení.

Výkonný ředitel Bezrealitky.cz Hendrik Meyer odhaduje, že v přímém prodeji by mohla být obdobná nemovitost až čtyřikrát či pětkrát dražší než před 20 lety. „Na druhou stranu věřím, že domy budou nabídnuty k odkupu za cenu, která bude nižší než u podobných staveb v lokalitě. Předpokládám však, že to budou spíše nízké desítky procent. To pochopitelně nedokáže kompenzovat nárůst tržních cen v lokalitě, která se za dvacet let stala jednou z prémiových,“ řekl Meyer ČTK.

Junek upřesnil, že hypotéku by si vzalo pouze menší Bytové sdružení Horoměřice, nikoliv celé družstvo Svatopluk, které tvoří přes 500 členů a nikoliv pouze bývalí klienti H-Systemu. Situace v Horoměřicích se týká přibližně 60 rodin.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *