Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

dTest pořádá hromadnou změnu dodavatelů energií

dTest spustil registraci do kampaně „Chci výhodnější energie“. Do hromadné změny dodavatelů elektřiny a plynu se mohou od dnešního dne zapojit domácnosti z celého Česka. Registrace je bezplatná a nezávazná. Cílem kampaně je vyjednat zapojeným spotřebitelům nižší ceny energií a lepší smluvní podmínky.

„Po ukončení fáze registrace proběhne v únoru 2016 online aukce, v níž vybereme dodavatele energií, který předloží nejlepší nabídku. Po aukci všem zaregistrovaným spotřebitelům zašleme osobní nabídku s výpočtem možné úspory při změně dodavatele. Bude jen na nich, zda se ji rozhodnou přijmout, nebo ne. Neexistuje žádná povinnost nebo závazek, který by registrované spotřebitele nutil stát se zákazníkem vítězného dodavatele,“ vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu. Aukce proběhne 11. února. K prvním dodávkám levnější energie by mělo dojít během dubna příštího roku.

„Trh není transparentní a spotřebitelé mají obtíže se zorientovat v nabídce a vyhodnotit, který produkt je pro ně nejvýhodnější. Tyto bariéry mnoho spotřebitelů odrazují od změny dodavatele, a tak zůstávají u toho stávajícího, ačkoli pro ně podmínky nejsou výhodné. Proto jsme se rozhodli uspořádat hromadnou změnu dodavatelů energií. Je to poprvé, co podobnou akci v Česku pořádá spotřebitelská organizace,“ říká ředitel dTestu Martin Černý.

Zdroj: Tisková zpráva dTest

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *