Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Důvěra ve stavebnictví klesá, další období bude lepší, věří podnikatelé

Podle Českého statistického úřadu důvěra podnikatelů ve stavebnictví meziměsíčně klesla. Přitom poptávka po stavebních pracích se meziměsíčně nezměnila. Podnikatelé v oblasti stavebnictví však očekávají, že v příštích třech měsících se tempo růstu stavební činnosti zvýší.

Očekávání stavařů ohledně jejich ekonomické situace v příštích třech až šesti měsících jsou mírně nižší. Nicméně očekávají, že v příštích třech měsících tempo jejich stavební činnosti zrychlí. To je i v souladu s naším výhledem. Situace ve stavebnictví se výrazně zlepšila. Konečně se rozjela i oblast inženýrského stavitelství, kde v červenci rostl výstup o téměř 20 %. Rostou i ceny v tomto sektoru. Navíc poptávka po rezidenčním bydlení i potřeba firem rozšiřovat výrobní kapacity hraje stavařům do karet,“ uvedla Jana Steckerová z Komerční banky.

Zvýšení důvěry ovlivnila zejména optimistická očekávání obchodníků z vývoje celkové ekonomické situace. Naproti tomu mírné snížení důvěry jsme zaznamenali u stavebních podniků. Jejich kapacity jsou sice vytížené na maximum, brzdí je ale nedostatek zaměstnanců,“ sdělil Jiří Obst, vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *