Úterý 24. října. Svátek má Nina.

ECM oznámila výsledky. Její akcie na pražské burze klesají o 16 %

Developerská společnost ECM Real Estates Investments hospodařila v prvním pololetí se ztrátou 41,1 mil. EUR´. Akcie společnosti na pražské burze klesají o 16 %.

ECM Real Estates Investments hospodařila v prvním pololetí se ztrátou 41,1 mil. EUR, čímž se ztráta meziročně velmi nelichotivě prohloubila o více než 22 mil. EUR. Čisté výnosy z pronájmu a související výnosy se snížily meziročně o 48,2 % na 3,7 milionu eur a čistý zisk byl navíc negativně ovlivněn přeceněním aktiv společnosti a finančními náklady. Celková aktiva společnosti se za první pololetí snížila o 21 % na 268,4 milionu eur.
 
„Čisté výnosy z pronájmu se snížily z důvodu prodeje projektů City Tower v závěru roku 2009 a následně i prodejem projektu City Empiria. Čistý provozní zisk vykazuje zápornou hodnotu (-25,9 milionu eur proti -8,1 milionu v 1H09) kvůli negativním vlivům z přecenění. Čistý výsledek hospodaření je dále negativně ovlivňován finančními náklady spojenými s obsluhou dluhu společnosti,“ uvedla ve své zprávě k hospodaření ECM Real Estates Investments

Akcie ECM obchodované na pražské burze cenných papírů reagují propadem o více jak 16 %.

Zdroj: Investujeme.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *