Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Evropskou třídu čekají investice za miliardy

Prodloužení linky metra A směrem k letišti přilákalo do Prahy 6 pozornost řady developerů. Na povznesetní Evropské třídy se chce zaměřit i město.

„V celé řadě míst nedisponuje Evropská ulice standardem třídy, která má propojovat mezinárodní letiště s centrem metropole a která je pro mnoho lidí faktickou vstupní branou nejen do Prahy, ale potažmo též do středoevropského regionu” řekl mluvčí Prahy 6 Martin Churavý.

„Evropská je z hlediska kanceláří stále poměrně málo rozvinutá lokalita. Dlouho tam chybělo metro i služby,“ uvedla Katarina Wojtusiak, šéfka kancelářského oddělení poradenské firmy CBRE.

Na nedoceněném bulváru si svou centrálu již před lety zřídila skupina PPF. Petr Kellner má také v plánu postavit na místě bývalého Hotelu Praha školu Open Gate. Společnost BPD Development zde již postavila kancelářskou budovu Blox, kde sídlí společnost Amazon. Nyní má v plánu stavbu nového kancelářského domu Telehouse o výměře dvacet tisíc metrů čtverečních.

Tím ovšem výčet plánovaných prací nekončí. Další projekty v lokalitě plánuje i společnost KKCG nebo izraelský investor AFI Europe. Evropská třída by se tak mohla stát novým administrativním centrem na levém břehu Vltavy.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *