Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Factum Invenio: Lidé se do hypoték příliš nehrnou

Společnost Factum Invenio v rámci svého programu Factum Omnibus hledala odpověď na otázku „Je výstavba nových developerských projektů dostatečně podpořena poptávkou nebo spíše sázkou do loterie?“. Při této příležitosti zjišťovala ochotu lidí zažádat si o hypoteční úvěr.

Výsledky průzkumu společnosti Factum Invenio stavitele nových domů nejspíš rozesmutní. Z téměř 1000 oslovených respondentů více než 3/4 nemá zájem o hypotéku a zbývající plánují s podáním žádosti počkat. Do pěti let by chtělo smlouvu o hypotečním úvěru uzavřít celkem 5 % osob a někdy v budoucnosti uvažuje o hypotéce celkem 10 % osob. O hypoteční úvěr vůbec nemají zájem více než tři čtvrtiny obyvatel ČR (77 %).

 

Častěji projevují zájem sjednat si hypoteční úvěr do budoucna lidé do 29 let. Přes 5 % z nich uvažuje o sjednání úvěru do pěti let, téměř 17 % uvádí, že o tento druh úvěru by měla zájem v budoucnu, cca 8 % využití zvažuje a 8 % lidí o úvěr zájem mít bude, ale nejsou si jisti, zda jej budou schopni splácet. O sjednání hypotečního úvěru do pěti let mají také častěji zájem lidé se středoškolským vzděláním (4,8 %) a ekonomicky aktivní (4,6 %).

Zdroj:
Tisková zpráva Factum Invenio

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *