Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Fincentrum Reality v létě zaznamenaly rekordní prodeje

Fincentrum Reality letos prolomila letní prokletí. V létě, kdy je povětšinou slabá poptávka a málo dokončených transakcí, zaznamenala naopak zvýšení prodeje. 

V letních měsících většinou není moc vysoká poptávka a bývá všeobecně málo dokončených transakcí, Fincentrum Reality se ale podařilo toto „prokletí“ prolomit. Realitní kancelář zaznamenala zvýšení prodeje ve srovnání s ostatními měsíci v tomto roce o 25 procent. „V první polovině tohoto roku bylo možné sledovat trend ochlazení trhu. Změna ovšem nastala v červenci, kdy nárůst počtu zakázek oproti průměru letošního roku činil 25 procent,“ prohlásila provozní ředitelka Fincentra Reality Andrea Daňhelová.

Přestože ceny bytů v České republice spíše stagnují, nežli by klesali, tak zájem o ně narůstá. V porovnání s minulým červencem zaznamenalo Fincentrum Reality nárůst až o 30 procent. „Vnímáme to jako signál, že se realitní trh znovu probouzí a poptávka po novém bydlení se znovu zvyšuje,“ sdělila provozní ředitelka Andrea Daňhelová.

Jednám z důvodů náhlého zájmu může být pokles úrokových sazeb u hypoték. „Zhruba polovina obchodů byla financována z vlastních zdrojů klientů, z nichž významný podíl mohou tvořit investiční nemovitosti pořizované za účelem pronájmu, jelikož výše nájemného je v současné chvíli pro investory velice zajímavá,“ dodala Andrea Daňhelová.

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *