Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

FINEP: Pro většinu lidí hledajících nové bydlení je nejdůležitější blízkost zastávky MHD

Podle průzkumu Proximity Prague, který si nechala zpracovat společnost FINEP, 94 % zájemců o bydlení se rozhoduje, zda nemovitost koupí či ne, podle dobré dostupnosti zastávky MHD. Druhým nejdůležitějším kritériem je blízkost obchodu či supermarketu, tu považuje za důležitou až 88 % klientů.

Zejména pro mladé rodiny s dětmi je důležitá blízkost školy a školky (71 % respondentů). Mezi další kritéria, která lidé při volbě místa svého bydlení zvažují, je dostupnost kvalitního dětského hřiště a také možnost občerstvení v restauraci. Každého druhého zajímá, jestli je v lokalitě sportovní areál nebo fitness centrum.

Podle FINEP se preference klientů začínajím měnit. Zatímco před pár lety byla při nákupu určující velikost bytu, teď se zákazníci zajímají mnohem více o občanskou vybavenost, přítomnost zeleně a úroveň dopravní dostupnosti

„Pokud denně musíte dojíždět autem, ať už do práce, obchodu nebo s dětmi do školy, brzy zjistíte, že nejste pánem svého času, ale stáváte se řidičem na plný úvazek. Stále více se setkáváme s klienty, kteří se vrací z okrajových částí Prahy zpátky do města. Zjistili, že v satelitech nemají dostatek zájmových aktivit a možnost volby škol,“ říká Michal Kocián, předseda představenstva společnosti FINEP HOLDING, SE.

Zdroj: Tisková zpráva FINEP

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *