Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Firmy motivují lidi s exekucí, aby si našli práci

Od letošního roku v Ústeckém kraji funguje projekt, který se snaží motivovat lidi s exekucemi, aby si našli zaměstnání. Nezaměstnanost je v celé České republice tak nízká, že firmy si moc nevybírají.

Můžu vám říct, že se teď do práce v průmyslových zónách bere téměř kdokoliv,“ vysvětluje několika zadluženým ženám František Jochman z Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje. Jochman přednáší lidem zatíženým exekucí, jak zvládnout splácet dluhy, jak se na ně nabalují další úroky a penále.

No, ono záleží, jaká je to práce,“ říká jedna z účastnic a začne rozvíjet debaty o tom, jestli raději nevyrazit za prací do Německa.

Na úřadech práce ještě nějací lidé jsou, ale firmám se nedaří je zaměstnávat. Lidem v exekucích se nevyplatí pracovat,“ říká František Jochman. Cílem kurzu je přesvědčit, aby nepracovali načerno.

Dluhy a exekuce často lidi demotivují hledat si práci. Když jim exekutoři obstaví výplatu až na nutné minimum, jsou na tom často hůř než ti, co nepracují. Nezaměstnaní totiž dostávají dávky, na které lidé, co legálně pracují, nemají nárok.

Zdroj: SeznamZprávy.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *