Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Funkcionalistickou vilu z roku 1939 můžete zachránit za 85 milionů

Majitel funkcionalistické vily na Petřinách se chystá srovnat dům z roku 1939 se zemí. Občanům a zastupitelům města se nelíbí, že by na jeho místě měl vyrůst moderní dům s třinácti byty a podzemním patrem. Majitel, který zaplatil za vilu 23,45 milionů korun, je ochotný  jí za 85 milionů korun prodat.

„Já jsem majitel té nemovitosti. Nechal jsem vypracovat studii, co se s tímto domem dá udělat. Je plesnivý a s tím nic neuděláme. Rozhodl jsem se proto postavit dům nový. A co se týká parametrů, odpovídá legislativě,“ uvedl majitel vily v rámci občanských interpelací před zastupiteli Prahy 6.

„Místo bourání a nové stavby je připraven nemovitost prodat. Prý můžeme udělat sbírku nebo by vilu mohla koupit Praha 6. Za 85 milionů korun. Dům přitom podle svých slov získal od dvou starých dam,“ reprodukoval diskusi zastupitel Vladimír Šraier.

„Samotná vila památkově chráněná není, ale leží v památkově chráněném území. A pojďme si říct proč: protože tam jsou ty vily,“ uvedla zastupitelka Petra Kolínská.

Zdroj: Lidovky.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *