Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Hračky, postel či domácí mazlíčky vám už exekutor nezabaví

Poslanci dnes schválená novela občanského soudního řádu nově vyjímá například hračky, postel či domácí zvířata z výkonu exekučního rozhodnutí. Navíc dlužník s dluhem pod 30 000 korun nepřijde o nemovitost, kde má trvalý pobyt. Zákon mu ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Exekuce se tedy nedotkne běžných součástí oblečení či obvyklých vybavení domácností, jakými je lůžko, židle, stůl, kuchyňská linka a nádobí, lednička, sporák, apod. Vyňata bude také studijní a náboženská literatura, dětské hračky, školní potřeby, snubní prsten, písemnosti osobní povahy, rodinné fotografie, zdravotnické potřeby, hotovost do výše dvojnásobku životního minima či domácí zvířata, tedy „zvířata, u nichž hospodářský efekt není hlavním účelem chovu a která slouží člověku jako jeho společník.“

„Kdokoli dnes vystupuje proti exekutorům nebo se zastává dlužníků, se veze na falešné mediální vlně,“ protestoval exministr spravedlnosti Pavel Blažek. „Dostáváme se do situace, kdy je až příliš chráněn někdo, koho stát chránit nemá,“ dodal exministr.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *